O firmie Laser-met Sp. z o.o.

Historia firmy

motyw Firma została założona przez trzech doświadczonych przedsiębiorców, działających na polskim rynku od ponad dziesięciu lat i mających udokumentowane sukcesy w tej dziedzinie. Rozpoczęła działalność 22.08.2002 pod nazwą Przedsiębiorstwo Obróbki Metali Sp. z o.o. z siedzibą w Płocku Zakład Produkcyjny w Proboszczewicach. Od 2004 roku po wykupieniu wycinarek laserowych firma przenosi swoją produkcję do Płocka na ul. Kostrogaj 1. Obecnie firma dysponuje nową halą produkcyjną o powierzchni 1400m2 energooszczędną, oddaną do użytku w 2004 roku.


Od 12.02.2004 r. firma zmieniła nazwę i adres na:
Laser-Met Sp. z o.o.
09-400 Płock ul. Kostrogaj 1

Przesłanką założenia firmy było utworzenie dużego zakładu mechanicznego konkurencyjnego swoimi możliwościami technicznymi w obróbce metali dla innych zakładów w rejonie centralnej Polski. Celem głównym firmy jest osiąganie zysku w oparciu o solidną pracę na maszynach sterowanych numerycznie i wprowadzanie nowoczesnych technik produkcyjnych (wycinarki laserowe) do polskich zakładów.Szansą dla rozwoju firmy było pozyskanie stałego zleceniodawcy, który gwarantowałby stały odbiór wyrobów i stały dopływ gotówki. Takie możliwości istniały przez nawiązanie współpracy z firmami zachodnimi szukającymi kooperantów.

Korzystając z takiej szansy firma nasza wygrała przetarg organizowany przez Kongskilde na produkcję części do maszyn rolniczych i podpisała umowę o współpracy na 5 lat. W ramach podpisanej umowy firma nasza otrzymuje od Kongskilde:

  1. nowoczesne maszyny niezbędne do produkcji części (za odpłatnością)
  2. technologię do produkcji części do maszyn rolniczych dla Kongskilde
  3. szkolenie pracowników
  4. stałego odbiorcę swoich wyrobów
  5. gwarancję wykupu swoich wyrobów na zasadzie wyłączności przez okres pięciu lat
  6. możliwość przedłużenia współpracy na dalsze lata

Gwarantowane zamówienia kontraktowe z Kongskilde wykorzystają nasze możliwości produkcyjne w około 60%, pozostałe 40% mocy przerobowych możemy zaoferować polskim przedsiębiorcom nie posiadającym tak nowoczesnego parku maszynowego. Warto dodać, że jakość produktów wykonanych technologią laserową jest nieporównywalnie większa przy niższych kosztach niż wykonywanych metodami tradycyjnymi.

O firmie Kontakt Kariera Dotacje unijne Zapytania ofertowe Polityka cookies vka

Firma Laser-Met w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 -2013, oraz w oparciu o umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości wdrożyła do produkcji "Moduły ogrodzeniowe z funkcją bariery przeciwpowodziowej". Powyższą ofertę kierujemy do firm i osób prywatnych posiadających nieruchomości na terenach zagrożonych potencjalnymi podtopieniami i powodziami. Ze względu na uniwersalność i modułowość zabudów nasz produkt może uchronić Państwa przed nieprzewidzianymi skutkami powodziowymi. Szczegółowe informacji uzyskają Państwo w naszym dziale Marketingu jak też mogą zapoznać się osobiście w naszej firmie.

laser-met@laser-met.com.pl mapa strony LASER-MET Sp. z o.o.
09-400 Płock ul. Kostrogaj 1